Čištění komínů Plzeň

 

Zima se blíží a vy stále ještě nemáte vyřešené vytápění? Anebo naopak plánujete údržbu domu po náročných mrazech ? V obou dvou případech - ať již paní zima předala otěže své vlády, nebo se k panování teprve chystá budete muset uvažovat o čištění komína a potažmo servisu celého topného systému.

Je to opravdu nutné ?

Rozhodně ano ! Revize komína je naprosto nezbytná. Každá fyzická osoba si musí počínat tak, aby nedocházelo ke vzniku požáru, zejména při používání tepelných, elektrických, plynových a jiných spotřebičů a komínů, při skladování a používání hořlavých nebo požárně nebezpečných látek, manipulaci s nimi nebo s otevřeným ohněm či jiným zdrojem zapálení. (§ 17 odst. 1 písm. a) zákona č. 133/1985 Sb.)1 Vzhledem ke zvýšené možnosti požáru v důledku zacpaného a nefunčního komína, nebo zanedbaného stavu vytápění ve vašem příbytku nikoho nepřekvapí nevyhnutelnost revize a údržby.

Prevence a řešení potíží

Jako obvykle i zde platí zásada prevence. Rozhodně je levnější a bezpečnější případným požárům, anebo otravám oxidem uhelnatým předcházet včasným vyčištěním komína a kamen. Správně vyčistí váš komín i kamna jen specializovaná firma ! Kominické řemeslo má v našich zemích dlouhou tradici a na poli požární bezpečnosti je jistější obrátit se na zkušené matadory. Skutečně - požární prevence a servis topných systémů, není v žádném případě vhodným působištěm pro tuzemské kutily a všeuměly.

Na koho se obrátit ?

Rádi provedeme čištění komínů i pro Vás ! Stačí napsat nebo zavolat do našeho Kominictví v Plzni ! Společně zameteme s každým problémem !

 

 

 

1http://www.hzscr.cz/clanek/zmeny-ve-lhutach-cisteni-kominu.aspx